Amphenol Aerospace Operations TV07RL-15-19JD-LC
TV07RL-15-19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RL-15-19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07RL-15-19JD-LC.pdf
Availability of TV07RL-15-19JD-LC
QUANTITY
TV07RL-15-19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RL-15-19JD-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RL-15-19JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RL-15-19JD-LC
Related LinksTV07RL-1, TV07RL-15-19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RL-15-19JD-LC Details Description
Related parts for TV07RL-15-19JD-LC
CONN 20POS 2MM HEADER DL STR SMD datasheet.pdf
CONN SPRING 36POS DUAL .350 SMD datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.9A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 70A TO263-3 datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE A 40POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf