Amphenol Aerospace Operations TV07RW-13-4SC
TV07RW-13-4SC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-13-4SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 4C 4#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-13-4SC.pdf
Availability of TV07RW-13-4SC
QUANTITY
TV07RW-13-4SC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-13-4SC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-13-4SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-13-4SC
Related LinksTV07RW, TV07RW-13-4SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-13-4SC Details Description
Related parts for TV07RW-13-4SC
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK POLY W/ADH 1/8"X4' datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARD EDGE 60POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP LIN 32-LQFP datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 1/2" X 5YD datasheet.pdf
RES SMD 379K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATPD144E1 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0013 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf