Amphenol Aerospace Operations TV07RW-19-18SC-LC
TV07RW-19-18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-19-18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C MIXED(TWIN) SKT J/N REC
Datasheet Download
TV07RW-19-18SC-LC.pdf
Availability of TV07RW-19-18SC-LC
QUANTITY
TV07RW-19-18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-19-18SC-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-19-18SC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-19-18SC-LC
Related LinksTV07RW-1, TV07RW-19-18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-19-18SC-LC Details Description
Related parts for TV07RW-19-18SC-LC
IC FLASH 4MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS STR LONG SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC CLK MULT ZD HIGH DRV 16-SOIC datasheet.pdf
22P FH PLUG VAL-U-LOK FH GW datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
MICRO 100C S 24" WHT JACKS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf