Amphenol Aerospace Operations TV07RW-19-28AA
TV07RW-19-28AA picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-19-28AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-19-28AA.pdf
Availability of TV07RW-19-28AA
QUANTITY
TV07RW-19-28AA Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-19-28AA
Internal Part NumberEIS-TV07RW-19-28AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-19-28AA
Related LinksTV07RW-, TV07RW-19-28AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-19-28AA Details Description
Related parts for TV07RW-19-28AA
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 2PF 500V 1111 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CABLE PIN datasheet.pdf
GRIPPER CAM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 12A 37 MOHM SMD datasheet.pdf