Amphenol Aerospace Operations TV07RW-19-28PA-LC
TV07RW-19-28PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-19-28PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-19-28PA-LC.pdf
Availability of TV07RW-19-28PA-LC
QUANTITY
TV07RW-19-28PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-19-28PA-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-19-28PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-19-28PA-LC
Related LinksTV07RW-1, TV07RW-19-28PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-19-28PA-LC Details Description
Related parts for TV07RW-19-28PA-LC
JUMPER-H1505TR/A2015L/H1505TR10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
10P10C VERTICAL RMK4 KEYING datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 2POS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf