Amphenol Aerospace Operations TV07RW-25-29JD-LC
TV07RW-25-29JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-25-29JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 29C 29#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-25-29JD-LC.pdf
Availability of TV07RW-25-29JD-LC
QUANTITY
TV07RW-25-29JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-25-29JD-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-25-29JD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-25-29JD-LC
Related LinksTV07RW-2, TV07RW-25-29JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-25-29JD-LC Details Description
Related parts for TV07RW-25-29JD-LC
CAP FILM 1.5UF 10% 1.2KVDC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
750 TB SPR CLA R/HOLE datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 5 PSIG datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf