Panduit TV105-.50TL20
TV105-.50TL20 picture photo
Mfg. Part Number
TV105-.50TL20
Brief Description
TUBE PVC 600V BLK 1/2"(13.30MM)
Datasheet Download
TV105-.50TL20.pdf
Availability of TV105-.50TL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TV105-.50TL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of TV105-.50TL20
Internal Part NumberEIS-TV105-.50TL20
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilySolid Tubing, Sleeving
SeriesTV105
TypeSmooth
Diameter - Inside0.500" (12.7mm)
Diameter - Outside0.550" (13.97mm)
Length250' (76.2m)
MaterialPVC
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV105-.50TL20
Related LinksTV105-, TV105-.50TL20 Datasheet, Panduit Distributor
TV105-.50TL20 Details Description
Related parts for TV105-.50TL20
CONN PIN TAPER 20-18AWG TIN-LEAD datasheet.pdf
JACK SCREW HEX SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .380" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V TO-220FPAB datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf