| Internal Part Number | EIS-TV105-.75C20 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Solid Tubing, Sleeving | |
| Series | TV105 | |
| Type | Smooth | |
| Diameter - Inside | 0.750" (19.1mm) | |
| Diameter - Outside | 0.821" (20.83mm) | |
| Length | 100' (30.5m) | |
| Material | PVC | |
| Color | Black | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | TV105-.75C20 | |
| Related Links | TV105-, TV105-.75C20 Datasheet, Panduit Distributor | |
 | 22-12-2021 | CONN HEADER 2POS .100 R/A GOLD | datasheet.pdf | |