Comchip Technology TV15C180J-HF
TV15C180J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C180J-HF
Brief Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC
Datasheet Download
TV15C180J-HF.pdf
Availability of TV15C180J-HF
QUANTITY
TV15C180J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C180J-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C180J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
Voltage - Breakdown (Min)20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)51.37A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C180J-HF
Related LinksTV15C1, TV15C180J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C180J-HF Details Description
Related parts for TV15C180J-HF
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 5.0MM 10POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC 1.5KA datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 5 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 FRAME datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf