Comchip Technology TV15C480JB-G
TV15C480JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV15C480JB-G
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C480JB-G.pdf
Availability of TV15C480JB-G
QUANTITY
TV15C480JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C480JB-G
Internal Part NumberEIS-TV15C480JB-G
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)19.38A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C480JB-G
Related LinksTV15C4, TV15C480JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C480JB-G Details Description
Related parts for TV15C480JB-G
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 31A TO-247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V OD SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90MHZ 12DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT GLOW DK GN datasheet.pdf
DIODE STD REC 70A DO5 datasheet.pdf