Comchip Technology TV15C510JB-G
TV15C510JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV15C510JB-G
Brief Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C510JB-G.pdf
Availability of TV15C510JB-G
QUANTITY
TV15C510JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C510JB-G
Internal Part NumberEIS-TV15C510JB-G
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
Voltage - Breakdown (Min)56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)18.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C510JB-G
Related LinksTV15C5, TV15C510JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C510JB-G Details Description
Related parts for TV15C510JB-G
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ3A datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC SMCJ datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CORD GRIP, M20, ASI, TPE, RIGHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf