Comchip Technology TV15C5V0J-G
TV15C5V0J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV15C5V0J-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC
Datasheet Download
TV15C5V0J-G.pdf
Availability of TV15C5V0J-G
QUANTITY
TV15C5V0J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C5V0J-G
Internal Part NumberEIS-TV15C5V0J-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)5V
Voltage - Breakdown (Min)6.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp9.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)163.04A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C5V0J-G
Related LinksTV15C, TV15C5V0J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C5V0J-G Details Description
Related parts for TV15C5V0J-G
SURGE SUPP 275V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8VSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG FLASH 16-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 10W datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
POTENTIAL EQUALISATION FEMALE CO datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf