Comchip Technology TV15C700JB-HF
TV15C700JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C700JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC
Datasheet Download
TV15C700JB-HF.pdf
Availability of TV15C700JB-HF
QUANTITY
TV15C700JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C700JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C700JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown (Min)77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)13.27A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C700JB-HF
Related LinksTV15C7, TV15C700JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C700JB-HF Details Description
Related parts for TV15C700JB-HF
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 32MB datasheet.pdf
RES 75K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24TSSOP datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 25' REVERSED datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS TT CS 8 ASY C datasheet.pdf
CAP FILM 0.00051UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf