Comchip Technology TV30C191J-G
TV30C191J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV30C191J-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMC
Datasheet Download
TV30C191J-G.pdf
Availability of TV30C191J-G
QUANTITY
TV30C191J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV30C191J-G
Internal Part NumberEIS-TV30C191J-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
Voltage - Breakdown (Min)211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.75A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB, (SMC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV30C191J-G
Related LinksTV30C, TV30C191J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV30C191J-G Details Description
Related parts for TV30C191J-G
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 32V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 280VAC 5A DIN datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 35POS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 25A 1.15 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CTV 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf