Amphenol Aerospace Operations TV911N2B-35PC
TV911N2B-35PC picture photo
Mfg. Part Number
TV911N2B-35PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 13C 13#22 PIN RECP PCB
Datasheet Download
TV911N2B-35PC.pdf
Availability of TV911N2B-35PC
QUANTITY
TV911N2B-35PC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV911N2B-35PC
Internal Part NumberEIS-TV911N2B-35PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV911N2B-35PC
Related LinksTV911N, TV911N2B-35PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV911N2B-35PC Details Description
Related parts for TV911N2B-35PC
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 6PS .100 DL R/A GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 7400UF 200V SCREW datasheet.pdf
RES 83.3 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 50PF 7.5KV datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 UF 10% 400 VDC RADI datasheet.pdf
22UF 150V 12.5X33.5 105C RAD datasheet.pdf