Vishay/Sprague TVA1205-E3
TVA1205-E3 picture photo
Mfg. Part Number
TVA1205-E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
25UF 25V 6.35X12.7 85C AXI
Datasheet Download
TVA1205-E3.pdf
Availability of TVA1205-E3
QUANTITY
TVA1205-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVA1205-E3
Internal Part NumberEIS-TVA1205-E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package520
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVA1205-E3
Related LinksTVA12, TVA1205-E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TVA1205-E3 Details Description
Related parts for TVA1205-E3
RES SMD 56K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 53 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES SECONDS datasheet.pdf
GASKET datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8HTSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CB 8C 8#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.047UF RADIAL datasheet.pdf