Vishay/Sprague TVA1319.10
TVA1319.10 picture photo
Mfg. Part Number
TVA1319.10
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1UF 63V 6.35X12.7 85C AXI
Datasheet Download
TVA1319.10.pdf
Availability of TVA1319.10
QUANTITY
TVA1319.10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVA1319.10
Internal Part NumberEIS-TVA1319.10
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package570
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVA1319.10
Related LinksTVA13, TVA1319.10 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TVA1319.10 Details Description
Related parts for TVA1319.10
CONN RECEPT BOX MNT 10POS W/SOCK datasheet.pdf
RES SMD 88.7KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 120A SOT-227B datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 3/16" 2.76" datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf