TE Connectivity Raychem Circuit Protection TVB200SA-L
TVB200SA-L picture photo
Mfg. Part Number
TVB200SA-L
Brief Description
THYRISTOR 200V 150A SMB
Datasheet Download
TVB200SA-L.pdf
Availability of TVB200SA-L
QUANTITY
TVB200SA-L Order Process
Ship out your order
Specifications of TVB200SA-L
Internal Part NumberEIS-TVB200SA-L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover320V
Voltage - Off State200V
Voltage - On State5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)175mA
Number of Elements1
Capacitance50pF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVB200SA-L
Related LinksTVB20, TVB200SA-L Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
TVB200SA-L Details Description
Related parts for TVB200SA-L
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf