Amgis TVHS-1.0-103
TVHS-1.0-103 picture photo
Mfg. Part Number
TVHS-1.0-103
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COM MODE 2X10MH 1.0A SMD
Datasheet Download
TVHS-1.0-103.pdf
Availability of TVHS-1.0-103
QUANTITY
TVHS-1.0-103 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVHS-1.0-103
Internal Part NumberEIS-TVHS-1.0-103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTVH
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance10mH
Current1A
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.630" L x 0.559" W (16.00mm x 14.20mm)
Height (Max)0.350" (8.90mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVHS-1.0-103
Related LinksTVHS-1, TVHS-1.0-103 Datasheet, Amgis Distributor
TVHS-1.0-103 Details Description
Related parts for TVHS-1.0-103
IC TXRX BUS 3-BIT REG 28-PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 129 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 70MA SSFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 2.05M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf