Amgis TVHS-2.5-302
TVHS-2.5-302 picture photo
Mfg. Part Number
TVHS-2.5-302
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COM MODE 2X3.0MH 2.5A SMD
Datasheet Download
TVHS-2.5-302.pdf
Availability of TVHS-2.5-302
QUANTITY
TVHS-2.5-302 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVHS-2.5-302
Internal Part NumberEIS-TVHS-2.5-302
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package220
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTVH
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance3mH
Current2.5A
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.760" L x 0.662" W (19.31mm x 16.82mm)
Height (Max)0.390" (9.90mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVHS-2.5-302
Related LinksTVHS-2, TVHS-2.5-302 Datasheet, Amgis Distributor
TVHS-2.5-302 Details Description
Related parts for TVHS-2.5-302
IC FPGA 112 I/O 208PQFP datasheet.pdf
MOD RF 900MHZ 19.2K RS232/485 IN datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 4.9A DIRECTFET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 50P 152MM datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150UF 4V 20% X6S 1210 datasheet.pdf