Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-15-19HN-LC
TVP00DT-15-19HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-15-19HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-15-19HN-LC.pdf
Availability of TVP00DT-15-19HN-LC
QUANTITY
TVP00DT-15-19HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-15-19HN-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-15-19HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-15-19HN-LC
Related LinksTVP00DT-1, TVP00DT-15-19HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-15-19HN-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-15-19HN-LC
RES SMD 560 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 450VDC RAD 4LD datasheet.pdf
DISPLAY 2DGT ALPHA-NUM RED 0.56" datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 8K FLASH 28DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf