Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-15-5A
TVP00DT-15-5A picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-15-5A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-15-5A.pdf
Availability of TVP00DT-15-5A
QUANTITY
TVP00DT-15-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-15-5A
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-15-5A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-15-5A
Related LinksTVP00D, TVP00DT-15-5A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-15-5A Details Description
Related parts for TVP00DT-15-5A
TRANS PNP 20V 1A TSOP6-6 datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 15POS datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT SKT datasheet.pdf