Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-15-5JN-LC
TVP00DT-15-5JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-15-5JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DT-15-5JN-LC.pdf
Availability of TVP00DT-15-5JN-LC
QUANTITY
TVP00DT-15-5JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-15-5JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-15-5JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-15-5JN-LC
Related LinksTVP00DT-, TVP00DT-15-5JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-15-5JN-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-15-5JN-LC
RES SMD 4.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 202MW SC70-3 datasheet.pdf
RES MO 2W 0.11 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM R/A AU 16POS datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 4.4NS 256BGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 56V 180W datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 3POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 250MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
LED 1/2" FLAT RED 24VDC TERM datasheet.pdf