Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-15-5P-LC
TVP00DT-15-5P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-15-5P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-15-5P-LC.pdf
Availability of TVP00DT-15-5P-LC
QUANTITY
TVP00DT-15-5P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-15-5P-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-15-5P-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-15-5P-LC
Related LinksTVP00DT-, TVP00DT-15-5P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-15-5P-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-15-5P-LC
IC REG BCK SEPIC ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SNAP IN MARKERS SILVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf