Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-19-88PA-P15AD
TVP00DT-19-88PA-P15AD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-19-88PA-P15AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-19-88PA-P15AD.pdf
Availability of TVP00DT-19-88PA-P15AD
QUANTITY
TVP00DT-19-88PA-P15AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-19-88PA-P15AD
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-19-88PA-P15AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-19-88PA-P15AD
Related LinksTVP00DT-19, TVP00DT-19-88PA-P15AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-19-88PA-P15AD Details Description
Related parts for TVP00DT-19-88PA-P15AD
TRANS NPN 30V 0.05A SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-6 POS NON SHORT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.165" (4.20mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE PIN datasheet.pdf