Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-25-20PA-LC
TVP00DT-25-20PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-25-20PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIXED PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-25-20PA-LC.pdf
Availability of TVP00DT-25-20PA-LC
QUANTITY
TVP00DT-25-20PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-25-20PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-25-20PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-25-20PA-LC
Related LinksTVP00DT-2, TVP00DT-25-20PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-25-20PA-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-25-20PA-LC
RELAY SSR 240VAC 2A TRIAC 4-SIP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 680MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 25K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf