Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-25-61SA-LC
TVP00DT-25-61SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-25-61SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DT-25-61SA-LC.pdf
Availability of TVP00DT-25-61SA-LC
QUANTITY
TVP00DT-25-61SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-25-61SA-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-25-61SA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-25-61SA-LC
Related LinksTVP00DT-2, TVP00DT-25-61SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-25-61SA-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-25-61SA-LC
IC DELAY LINE 10TAP 450NS 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SW HI SIDE DUAL MULTIPWRSO30 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 30V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 30POS datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf