Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-13-8HN
TVP00DZ-13-8HN picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-13-8HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 8C 8#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-13-8HN.pdf
Availability of TVP00DZ-13-8HN
QUANTITY
TVP00DZ-13-8HN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-13-8HN
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-13-8HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-13-8HN
Related LinksTVP00DZ, TVP00DZ-13-8HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-13-8HN Details Description
Related parts for TVP00DZ-13-8HN
FILTER LINE 15MH 1A VERTICAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS XCVR LVTTL-GTLP 20-TVSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 62K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf