Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-15-18BD
TVP00DZ-15-18BD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-15-18BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-15-18BD.pdf
Availability of TVP00DZ-15-18BD
QUANTITY
TVP00DZ-15-18BD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-15-18BD
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-15-18BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-15-18BD
Related LinksTVP00DZ, TVP00DZ-15-18BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-15-18BD Details Description
Related parts for TVP00DZ-15-18BD
CAP CER 91PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FUSE INDUST 25A 690V CLASS GG datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 12POS datasheet.pdf
RES 243 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF LV datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6LFCSP datasheet.pdf