Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-15-18JN-LC
TVP00DZ-15-18JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-15-18JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-15-18JN-LC.pdf
Availability of TVP00DZ-15-18JN-LC
QUANTITY
TVP00DZ-15-18JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-15-18JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-15-18JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-15-18JN-LC
Related LinksTVP00DZ-1, TVP00DZ-15-18JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-15-18JN-LC Details Description
Related parts for TVP00DZ-15-18JN-LC
RES SMD 3.57KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO-220 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf