Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-15-5JD-LC
TVP00DZ-15-5JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-15-5JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-15-5JD-LC.pdf
Availability of TVP00DZ-15-5JD-LC
QUANTITY
TVP00DZ-15-5JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-15-5JD-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-15-5JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-15-5JD-LC
Related LinksTVP00DZ-, TVP00DZ-15-5JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-15-5JD-LC Details Description
Related parts for TVP00DZ-15-5JD-LC
SCREWDRIVR SLOT 2X12MM 12.6" datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 200MA 10.7 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 1000UF 1.1KVDC SCREW datasheet.pdf