Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-25-24P
TVP00DZ-25-24P picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-25-24P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-25-24P.pdf
Availability of TVP00DZ-25-24P
QUANTITY
TVP00DZ-25-24P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-25-24P
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-25-24P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-25-24P
Related LinksTVP00DZ, TVP00DZ-25-24P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-25-24P Details Description
Related parts for TVP00DZ-25-24P
IC CONTROLLER FASTCHRGE 16-DIP datasheet.pdf
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .400" datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 30AWG TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf