Amphenol Aerospace Operations TVP00R-15-35PC-014
TVP00R-15-35PC-014 picture photo
Mfg. Part Number
TVP00R-15-35PC-014
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN WALL RECP
Datasheet Download
TVP00R-15-35PC-014.pdf
Availability of TVP00R-15-35PC-014
QUANTITY
TVP00R-15-35PC-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00R-15-35PC-014
Internal Part NumberEIS-TVP00R-15-35PC-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00R-15-35PC-014
Related LinksTVP00R-15, TVP00R-15-35PC-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00R-15-35PC-014 Details Description
Related parts for TVP00R-15-35PC-014
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
IC CPLD 144MC 10NS 160PQFP datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 800V TO-240AA datasheet.pdf
IC MOSFET DVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 760VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
6P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
FUSE 500A 690V GG SIZE 3 datasheet.pdf