Amphenol Aerospace Operations TVP00RF-15-55PC-P15
TVP00RF-15-55PC-P15 picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RF-15-55PC-P15
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RF-15-55PC-P15.pdf
Availability of TVP00RF-15-55PC-P15
QUANTITY
TVP00RF-15-55PC-P15 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RF-15-55PC-P15
Internal Part NumberEIS-TVP00RF-15-55PC-P15
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RF-15-55PC-P15
Related LinksTVP00RF-1, TVP00RF-15-55PC-P15 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RF-15-55PC-P15 Details Description
Related parts for TVP00RF-15-55PC-P15
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG .100 11POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1/2W 6.04 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY M25 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf