Amphenol Aerospace Operations TVP00RL-19-18PB-LC
TVP00RL-19-18PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RL-19-18PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(TWIN) PIN RE
Datasheet Download
TVP00RL-19-18PB-LC.pdf
Availability of TVP00RL-19-18PB-LC
QUANTITY
TVP00RL-19-18PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RL-19-18PB-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RL-19-18PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RL-19-18PB-LC
Related LinksTVP00RL-1, TVP00RL-19-18PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RL-19-18PB-LC Details Description
Related parts for TVP00RL-19-18PB-LC
RELAY OPTOMOS 120MA 4-SOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT PIN datasheet.pdf