Amphenol Aerospace Operations TVP00RQW-17-22SD-LC
TVP00RQW-17-22SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RQW-17-22SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 2#12(COAX) 2#8(QUAD) SKT RE
Datasheet Download
TVP00RQW-17-22SD-LC.pdf
Availability of TVP00RQW-17-22SD-LC
QUANTITY
TVP00RQW-17-22SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RQW-17-22SD-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RQW-17-22SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RQW-17-22SD-LC
Related LinksTVP00RQW-, TVP00RQW-17-22SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RQW-17-22SD-LC Details Description
Related parts for TVP00RQW-17-22SD-LC
SWITCH 6 POS DIP GULL SEALED SMD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.94"L X 1.97"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf