Amphenol Aerospace Operations TVP00RQW-21-79S-LC
TVP00RQW-21-79S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RQW-21-79S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 17#22D 2#8(QUAD) SKT RE
Datasheet Download
TVP00RQW-21-79S-LC.pdf
Availability of TVP00RQW-21-79S-LC
QUANTITY
TVP00RQW-21-79S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RQW-21-79S-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RQW-21-79S-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RQW-21-79S-LC
Related LinksTVP00RQW-, TVP00RQW-21-79S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RQW-21-79S-LC Details Description
Related parts for TVP00RQW-21-79S-LC
RES SMD 300K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28-SOIC datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD SPST 20SSOP datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.7A WLCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH 2NC 2NO DPDT CTRNEUT 120V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 520MA 936 MOHM datasheet.pdf