Amphenol Aerospace Operations TVP00RQW-25-20P
TVP00RQW-25-20P picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RQW-25-20P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 30C MIX(QUAD) PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RQW-25-20P.pdf
Availability of TVP00RQW-25-20P
QUANTITY
TVP00RQW-25-20P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RQW-25-20P
Internal Part NumberEIS-TVP00RQW-25-20P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RQW-25-20P
Related LinksTVP00RQ, TVP00RQW-25-20P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RQW-25-20P Details Description
Related parts for TVP00RQW-25-20P
CAP TANT 6.8UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 230MHZ RRO 8LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 700MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf