Amphenol Aerospace Operations TVP00RS-11-19P-P2
TVP00RS-11-19P-P2 picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RS-11-19P-P2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RS-11-19P-P2.pdf
Availability of TVP00RS-11-19P-P2
QUANTITY
TVP00RS-11-19P-P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RS-11-19P-P2
Internal Part NumberEIS-TVP00RS-11-19P-P2
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RS-11-19P-P2
Related LinksTVP00RS-, TVP00RS-11-19P-P2 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RS-11-19P-P2 Details Description
Related parts for TVP00RS-11-19P-P2
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC COMP DUAL LOW POWER 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W DO204AL datasheet.pdf
D SUB FE 15 POLE METALLIZED PLAP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 672UBGA datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf