Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-11-19PC-P35AD
TVP00RW-11-19PC-P35AD picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-11-19PC-P35AD
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-11-19PC-P35AD.pdf
Availability of TVP00RW-11-19PC-P35AD
QUANTITY
TVP00RW-11-19PC-P35AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-11-19PC-P35AD
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-11-19PC-P35AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-11-19PC-P35AD
Related LinksTVP00RW-11, TVP00RW-11-19PC-P35AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-11-19PC-P35AD Details Description
Related parts for TVP00RW-11-19PC-P35AD
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET F4S .4MM 10POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RDL datasheet.pdf