Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-13-8JB-LC
TVP00RW-13-8JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-13-8JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-13-8JB-LC.pdf
Availability of TVP00RW-13-8JB-LC
QUANTITY
TVP00RW-13-8JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-13-8JB-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-13-8JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-13-8JB-LC
Related LinksTVP00RW-, TVP00RW-13-8JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-13-8JB-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-13-8JB-LC
Crystal 10.0000MHz 50ppm 20pF 140 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 1.3A SC70-6 datasheet.pdf
INTERFACE MODULE DEVICENET 24VDC datasheet.pdf
24/60 720RPM CCW datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 6.8A 10.5 MOHM datasheet.pdf