Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-15-35PA-LC
TVP00RW-15-35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-15-35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-15-35PA-LC.pdf
Availability of TVP00RW-15-35PA-LC
QUANTITY
TVP00RW-15-35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-15-35PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-15-35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-15-35PA-LC
Related LinksTVP00RW-1, TVP00RW-15-35PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-15-35PA-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-15-35PA-LC
FIXED IND 33UH 2.1A 57 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-SSOP datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf