Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-25-46PA-LC
TVP00RW-25-46PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-25-46PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 46C MIXED PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-25-46PA-LC.pdf
Availability of TVP00RW-25-46PA-LC
QUANTITY
TVP00RW-25-46PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-25-46PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-25-46PA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-25-46PA-LC
Related LinksTVP00RW-2, TVP00RW-25-46PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-25-46PA-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-25-46PA-LC
IC ADC LP 16BIT 250KSPS 64TQFP datasheet.pdf
CONN HR10A JACK 4POS FEMALE datasheet.pdf
CONN CABLE ASSY MPO-MPO 40M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.0MM GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 25MA 80 OHM SMD datasheet.pdf