Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-11-5JE-LC
TVPS00RF-11-5JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-11-5JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-11-5JE-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-11-5JE-LC
QUANTITY
TVPS00RF-11-5JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-11-5JE-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-11-5JE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-11-5JE-LC
Related LinksTVPS00RF-, TVPS00RF-11-5JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-11-5JE-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-11-5JE-LC
LED 0.8" 1 DIGIT GREEN DISPLAY C datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 1.25MM R/A TIN T&R datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 12A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
SHEET POLMR RES 210X914.4MM RECT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.1A 1.647 OHM datasheet.pdf