Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-19PB
TVPS00RF-15-19PB picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-19PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-19PB.pdf
Availability of TVPS00RF-15-19PB
QUANTITY
TVPS00RF-15-19PB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-19PB
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-19PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-19PB
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-15-19PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-19PB Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-19PB
IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP datasheet.pdf
CONN DB50 CRIMP FEM YLW CHROME datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 0.5% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 3/4 BK 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 15MM datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100 L.585 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
DIODE SINGLE SCHOTTKY 40V SOT23 datasheet.pdf