Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-35AC
TVPS00RF-15-35AC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-35AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-35AC.pdf
Availability of TVPS00RF-15-35AC
QUANTITY
TVPS00RF-15-35AC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-35AC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-35AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-35AC
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-15-35AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-35AC Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-35AC
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP HAND/AUTO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 16MHZ 8SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 9MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 100V SCREW datasheet.pdf