Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-5PC-LC
TVPS00RF-15-5PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-5PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-5PC-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-15-5PC-LC
QUANTITY
TVPS00RF-15-5PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-5PC-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-5PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-5PC-LC
Related LinksTVPS00RF-, TVPS00RF-15-5PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-5PC-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-5PC-LC
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING 20-22 AWG STRIP datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf