Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-19-18PD
TVPS00RF-19-18PD picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-19-18PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(TWIN) PIN RE
Datasheet Download
TVPS00RF-19-18PD.pdf
Availability of TVPS00RF-19-18PD
QUANTITY
TVPS00RF-19-18PD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-19-18PD
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-19-18PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-19-18PD
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-19-18PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-19-18PD Details Description
Related parts for TVPS00RF-19-18PD
SOFTWARE TCP/IP SOURCE CODE datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 20A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 45.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf