Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-19-35PD
TVPS00RF-19-35PD picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-19-35PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-19-35PD.pdf
Availability of TVPS00RF-19-35PD
QUANTITY
TVPS00RF-19-35PD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-19-35PD
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-19-35PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-19-35PD
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-19-35PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-19-35PD Details Description
Related parts for TVPS00RF-19-35PD
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC TXRX EXT COM-MODE RS485 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 10DFN datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 26COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC datasheet.pdf