Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-25-24PE-LC
TVPS00RF-25-24PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-25-24PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-25-24PE-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-25-24PE-LC
QUANTITY
TVPS00RF-25-24PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-25-24PE-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-25-24PE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-25-24PE-LC
Related LinksTVPS00RF-, TVPS00RF-25-24PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-25-24PE-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-25-24PE-LC
CONN AC RECEPT SCREW/.250 FO datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 510V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 4.08A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf